PSV nemoćan protiv raspoloženog Fejnorda (VIDEO)

Fudbaleri Fejnorda savladali su u derbiju holandske lige na domaćem terenu ekipu PSV-a sa 3:1 u okviru 20. kola.

Iako PSV bolje stoji na tabeli, Fejnord je u ovom meču pokazao da to obično u derbijima ne važi. Poveli su domaćini golom Marka Dimersa u sedmom minutu, pošto je do njega došla lopta na nekih deset metara i potpuno neometan je lagano zatresao mrežu rivala. Predivan gol postigao je Stiven Berghuis u 25. minutu kada je iskosa sa desne strane sa vrha šesnaesterca zakucao loptu u mrežu PSV-a.

Dileme oko pobjednika riješio je Brajan Linsen poslije brzog kontranapada i nekoliko pasova njegovih saigrača, on je samo prebacio golmana i postavio ogromnih 3:0. Konačnih 3:1 postavio je Ibrahim Sangare u 58. minutu, nakon što se najbolje snašao u šesnaestercu poslije centaršuta Filipa Maksa

Do kraja je ostalo tih 3:1 i sada je Fejnord prišao PSV-u na pet bodova, a za vodećim Ajaksom koji ima meč manje zaostaju devet bodova.