Rafinja u finišu sa bijele tačke donio sva tri boda Lidsu protiv Kristal Palasa

Fudbaleri Lidsa savladali su Kristal Palas rezultatom 1:0 u okviru 14. kola engleske Premijer lige. Pobjednički gol postigao je Rafinja sa bijele tačke u trećoj minuti sudijske nadoknade.

Fudbaleri Lidsa su dobro ušli u utakmicu, a u 15. minuti Adam Foršo šutirao je malo pokraj desne stative. Od tog momenta uslijedio je dio utakmice koji je pripao gostima.

U 19. minuti Džordan Ajev je pao u šesnaestercu Lidsa, ali je glavni sudija ovog meča odmahnuo samo rukom i pokazao da se nastavi dalje sa igrom. Samo tri minuta kasnije Džefri Šlup je poslao udarac malo pored lijeve stative, te se rezultat nije mijenjao.

Na odmor se otišlo pri rezultatu 0:0.

U nastavku Rodrigo je bio u izglednoj prilici nakon što ga je proigrao Danijel Džejms, ali je pucao pokraj gola. Igrao se 74. minut kada je po lijevoj strani probio Konor Galaher koji je šutirao direktno u golmana Lidsa, lopta se odbila do Vilfrida Zahe, a on je nabacio loptu tačno na glavu Kristijanu Bentekeu koji je loptu poslao pored desne stative.

U samom finišu utakmice u trećoj minuti sudijske nadoknade nakon provjere sa VAR sobom Lids je nagrađen penalom, jer je Mark Guehi evidentno igrao rukom u svom šesnaestercu. Odgovornost je preuzeo Brazilac Rafinja koji je dobro izveo kazneni udarac i tako donio vrijedna tri boda svojoj ekipi.

Narednu utakmicu Lids će igrati protiv Brentforda, dok će Kristal Palas gostovati na “Old Trafordu” ekipi Mančester junajteda.