Fudbaleri Rajo Valjekana savladali su u 14. kolu španske Primere ekipu Majorke sa 3:1 i tako dospjeli na šestu poziciju na tabeli.

Rajo Valjekano je do prednosti došao u 16. minutu kada je Santi Komesana lijepo proigrao Serhija Gvardiolu koji se dobro snašao i poslao loptu iza leđa gostujućeg golmana.

Nakon samo četiri minuta igre na semaforu je pisalo 2:0, a Oskar Treho je proigrao Alvara Garsiju koji je kao brzi voz pretrčao gotovo cijelu polovinu terena i lagano poentirao za 2:0.

Sve dileme oko pobjednika otklonjene su u 63. minutu kada je dosuđen penal za domaći tim, a Treho je bio siguran sa bijele tačke. Poraz gostiju ublažio je Abdon Prats minut prije kraja nakon što su se domaći igrači poigravali u zadnjoj liniji, a potom izgubili loptu.

Rajo Valjekano će u narednom kolu gostovati kod Valensije, dok će Majorka priliku za popravni imati na svom terenu protiv Hetafea.