Brazilski fudbaler Rodinei koji nastupa za Internacional, isključen je iz igre u 49. minuti jučerašnje utakmice protiv Flamenga.

Rodinei je desni bek Flamenga na posudbi u Internacionalu, a jučerašnji meč između dva tima obilježila je nesvakidašnja priča. Naime, jedna od stavki ugovora po kojem je fudbaler posuđen definisala je da igrač ne može nastupati protiv kluba s kojim ima potpisan ugovor, izuzev situacije u kojoj bi Internacional uplatio 150 hiljada evra za mogućnost raspolaganja igračem u direktnim dvobojima.

Pred jučerašnji susret taj novac je uplaćen, a uplatio ga je jedan navijač Internacionala, prenosi “Goal.com”Rodinei ipak nije opravdao povjerenje vjernog pratitelja kluba za koji trenutno igra, obzirom da je u 49. minuti utakmice dobio direktan crveni karton.

Utakmica između Flamenga i Internacionala završena je pobjedom domaćina rezultatom 2:1, a pobjednički gol zabio je Gabriel Barbosa u 63. minuti utakmice.