Real

Fudbaleri Real Madrida savladali su Rajo Valjekano 2:1, u meču 13. kola španske Primere.

Real je ovom pobedom preuzeo prvo mesto i na njemu će ostati i tokom reprezentativne pauze. Rajo je ovim poraz ostao na šestom mestu.

Madridski tim poveo je u 14. minuti kada je pogodio Toni Kros na asistenciju Marka Asensija. Prednost je duplirao Karim Benzema u 38. minuti na asistenciju Davida Alabe. To je bio deseti gol Benzeme u Primeri i najbolji je strelac ovog takmičenja, ali i najbolji asistent, sa sedam asistencija.

Dramu je unio Radamel Falkao, kada je smanjio u 77. minutu, ali je Real zadržao prednost i na kraju upisao važna tri boda u nastavku prvenstva.

Narednu utakmicu Real Madrid igraće protiv Granade u gostima, dok će Rajo Valjekano dočekati Majorku.