Real Madrid golovima Vinisiusa Žuniora savladao hrabri Elče

Real Madrid je u 12. kolo španske Primere savladao Elče s 2:1 golovima Vinisiusa Žuniora.

Prvi gol je došao u 22. minuti kada je nakon fantastične asistencije “štiklom” Marijana Dijaza Vinisijus Žunior postigao prelijep gol lijevom nogom za vođstvo Real Madrida. Četiri minute kasnije umalo drugi gol gostiju jer je Diaz odlično prodriblao golmana domaćih, ali mu je lopta malo pobjegla i uspio je pogoditi samo malu mrežu.

Do kraja poluvremena situacija koje je vrijedna pomena je ona iz 39. minuti kada Lukas Perez maši mrtvu šansu. Na odmor se otišlo sa 1:0 za Real Madrid.

Ostao je Elče u 64. minuti sa igračem manje nakon što je Raul Guti dobio drugi žuti zbog žustrog starta nad Tonijem Krosom. Real Madrid je došao do drugog gola kada je Luka Modrić poslao odličnu loptu ka Vinisijusu koji je lobovao golmana za 2:0 u 73. minuti.

Četiri minute nakon drugog gola Vinicijusa silovito je šutirao i Kros, ali je njegov šut odbranio Kiko Kasilja. Kasemiro u 86. minuti poklanja loptu Elčeu katastrofalnim poprečnim pasom, a ta lopta se odbila do Lukasa Boje koji je bez problema matirao Tibu Kurtou za 2:1.

Do kraja hrabri Elče koji je sa igračem manje došao do jednog gola nije uspio doći do poravnanje i sva tri boda su otišla u Madrid.