Fudbaleri Real Madrida odigrali su 0:0 na domaćem terenu protiv ekipe Osasune u 11. kolu španske Primere.

Iako je njihov najbliži pratilac Sevilja remizirala 1:1, Madriđani to nisu iskoristili i odigrali su meč bez golova kod kuće. Karim Benzema je prvi zaprijetio iz slobodnog udarca sa oko 25 metara, ali je to otišlo preko gola u 16. minutu. Četiri minuta kasnije Havijer Martinez je pokušao glavom iz peterca, za malo je ta lopta prošla pored stative.

Eduard Kamavinga je na drugoj strani u 22. minutu poslao loptu pored gola sa oko deset metara. Veliku priliku u 31. minutu nije iskoristio Vinisijus Žunior, kada je poslije kornera sačekao loptu na vrhu šesnaesterca, no golman gostiju je to odbranio.

U drugom poluvremenu Žon Monkajola je primio loptu u petercu i odmah šutirao, no pogodio je stativu. U 62. minutu na drugoj strani Karim Benzema je sa oko 20 metara šutirao i pogodio prečku.

Do kraja utakmice vrijedi istaći po još jednu priliku na obje strane, prva Davida Garsije u 76. minutu i trenutak kada je bio najviši u skoku, no taj pokušaj je otišao pored gola i Marsela u 94. minutu kada ga je njegov šut sa oko pet metara izblokirao jedan od gostujućih igrača.

U narednom kolu Real Madrid gostuje Elčeu, a Osasuna gostuje Sevilji.