U dvije utakmice 11. kola španske Primere Selta je na svom stadionu izgubila 2:0 od Real Sosijedada, dok je Hetafe odigrao neriješeno 1:1 sa direktnim konkurentom za opstanak u ligi ekipom Granade.

Prvo poluvrijeme u Vigu između Selte i njihovih gostiju iz San Sebastijana ekipe Real Sosijedada nam nije donijelo nikakva značajnija uzbuđenja.

Od boljih prilika se može izdvojiti ona iz šestog minuta kada je igrač domaćih Denis Suarez odlično šutirao po golu, ali mu je golman gostiju Metju Rajan fantastično odbranio pokušaj.

Uzbuđenje u drugom poluvremenu je došlo već u 54. minuti kada je igrač Real Sosijedad Adnan Januzaj odlično šutirao po golu protivnika ali je njegov šut Matijas Daturo odbranio. Ipak na sreću gostiju, švedski centarfor Aleksandar Isak nalijeće na odbijanac i postiže gol za 1:0.

Zatišje na ovom meču je opet trajalo sve do 77. minute kada je igrač domaći Brai Mendez postigao gol za poravnanje, ali je isti poništten zbog ofsajda.

Da Selta nije imala sreće u ovom meču se pokazalo nakon dvije minute od šuta poništenog gola Mendeza, jer je Aric Elustondo postigao gol nakon odličnog skoka u šesnaestercu. Sa tim pogotkom je i postavljen konačan rezultat od 2:0 i sva tri boda su otišla u San Sebastijan.

Meč između Granade i Hetafea je obilovao šansama i poluprilikama, kada je već u prvom poluvremenu Enes Unal postigao gol u 36. minuti za 1:0.

Imali su domaći šansu da poravnaju u drugom dijelu meča prvo u 50. minuti preko Luisa Suareza čiji opasan šut nije imao dovoljnu preciznost.

Onda u 73. minuti igrači Granade su izrazili protest i tražili od glavnog sudije da pokaže na bijelu tačku, ali on je samo odmahnuo rukom. Minut kasnije se igra zaustavila i glavni sudija je konsultovao VAR, nakon čega je ipak odlučeno da je Mauro Arambari iz Hetafea dirao rukom loptu nakon čega je dousuđen penal.

U 78. minutu odgovornost je preuzeo Suraez, ali je upropastio najbolju priliku koju je Granada imala jer je promašio penal. Sreća je ipak bila na strani domaćih jer u nadoknadi vremena Horhe Molina biva najviši u skoku i u 98. minuti postiže gol za konačnih 1:1.