U okviru devetog kola Primere, Real Sosijedad je na svom terenu savladao Majorku sa 1:0, a Levante i Hetafe su u Valensiji odigrali bez golova.

Ekipa iz San Sebastijana je tako zasjela na čelo tabele u španskom šampionatu sa tri boda i utakmicom više od madridskih Reala i Atletika. Majorka je nakon poraza na 12. mjestu, a Levante i Hetafe su na samom dnu sa pet, odnosno dva boda.

Aihen Munjoz je u samom finišu prvog poluvremena dobio drugi žuti karton, tako da je Real Sosijedad bio primoran da nastavi meč sa igračem manje. Činilo se da neće uspjeti trijumfovati, međutim Đulen Lobete je u 90. minutu pogodio za 1:0, što je ostao i konačan rezultat ovog susreta.

Na meču između Levantea i Hetafea nije bilo golova, a ni previše izglednih prilika. Domaćini su imali nešto veći posjed lopte, međutim tim iz predgrađa Madrida je meč završio sa gotovo duplo više šuteva.

Ipak, ništa od toga nije zatreslo mrežu, tako da su se i jedni i drugi morali zadovoljiti bodom.