Remi Bajerna na vrućem gostovanju Borusiji Mehengladbahu (VIDEO)

Fudbaleri Borusije Mehengladbaha i Bajerna odigrali su neriješeno 1:1 na startu nove sezone njemačke Bundeslige.

Domaći su jako dobro ušli u ovu utakmicu. Već u desetoj minuti nakon greške Alfonsa Dejvisa, loptu je oduzeo Lars Štindl, koji je dobro proigrao Alasana Pleu, a ovaj rutinski poslao loptu iza leđa Manuela Nojera za radost domaćih navijača.

Nakon ovog pogotka razbudili su se gosti iz Minhena. Dvije prilike imao je Robert Levandovski, ali nije uspio da poravna rezultat.

Treća sreća dogodila se u 43. minuti kada je nakon kornera Levandovski naletio na loptu i u trku je poslao u desni ugao za 1:1 na ovom meču.

Na odmor se otišlo pri neriješenom rezultatu.

Na samom startu drugog dijela Levandovski je pokušao glavom, ali je Jan Zomer dobro reagovao i odbranio ovaj šut.

Zanimljivo je da je do kraja utakmice Borusija Mehengladbah bila potpuno ravnopravan protivnik, a u 86. minuti tražili su penal, međutim nakon provjere sa VAR sobom igra se nastavila.

U posljednjoj minuti Džošua Kimih mogao je pogoditi za sva tri boda, ali je lopta prošla malo pored lijeve stative.

U narednom kolu Bundeslige, Bajern će igrati protiv Kelna na svom stadionu, dok će Borusija Mehengladbah na noge fudbalerima Bajer Leverkuzena.