Rendžers uvjerljivo savladao Seltik, nevjerovatni golovi i crveni karton obilježili Old Firm derbi (VIDEO)

Fudbaleri Rendžersa pobijedili su ekipu Seltika rezultatom 4:1 u jendom od najvećih svjetskih derbija pod nazivom “Old Firm”.

Utakmicu su bolje počeli fudbaleri Rendžersa koji su bili konkretniji. U 11. minuti Alfredo Morelos je sjajno opalio po golu, međutim bio je neprecizan. Možda i ključan momenat na cijeloj utakmici dogodio se u 26. minuti kada je sjajno sa lijeve strane loptu u šesnaesterac poslao Rajan Kent, a nevjerovatnom reakcijom prsima i ramenom u gol ju poslao Kemar Ruf. Zaista gol koji se ne viđa svaki dan. Da stvar bude gora po goste, u ovom napadu Kalum Mekgregor je napravio žestok faul, sudija je pustio prednost i nakon gola Rufa, pokazao mu drugi žuti karton i put ka svlačionici.

Nisu se fudbaleri Seltika predali nakon ovog nesrećnog momenta i samo nakon četiri minute došli su do izjednačenja. Kristofer Ajer je sjajno skočio nakon kornera i loptu glavom poslao ka Odsone Eduardu koji je prekrasno loptu zakucao u mrežu.

U 32. minuti Morelos je pomalo srećno prošao po desnoj strani i poslao loptu u lijeve rašlje i tako ponovo doveo Rendžers u vođstvo u “Old Firm” derbiju.

Prvo veoma sadržajno poluvrijeme završeno je rezultatom 2:1.

U drugom poluvremenu u 57. minuti Borna Barišić je sa lijeve strane prekrasno zavrnuo centaršut u šesnaesterac gostiju, a na loptu je naletio strijelac prvog gola Ruf koji je postigao i svoj drugi pogodak na ovoj utakmici.

Nakon trećeg gola fudbaleri Rendžersa su držali više loptu u svojim nogama i kroz posjed dobro kontrolisali utakmicu, dok su gostujući fudbaleri sa igračem manje pokušavali da zaprijete iz kontranapada. Pred kraj utakmice Barišić je morao van terena zbog povrede, a Stiven Džerard je u igru ubacio Skota Vrajta.

U sudijskoj nadonkadi Džermejn Defo koji je zamijenio Rufa postigao je nakon dobrog solo prodora sjajan pogodak i tako postavio konačan rezultat ove utakmice 4:1 u korist Rendžersa, novog šampiona Škotske.

Narednu utakmicu Rendžers igra protiv Livingstona, dok Seltik dočekuje ekipu Sejnt Džonstona.