Reprezentativac BiH zablistao nakon ulaska u igru i donio pobjedu svom timu (VIDEO)

U okviru 30. kola Lige Belgije, Eupen je juče kao gost savladao Serkl Briž sa 2:1, a oba pogotka su bili djelo bosanskohercegovačkog fudbalera, Smaila Prevljaka.

Kevin Hogas je doveo domaćine u vođstvo u 53. minutu, a trener gostiju je u 63. minutu odlučio da osvježi svoju ekipu i u igru uvede Prevljaka. Dvadesetpetogodišnjak je opravdao povjerenje i već u 69. minutu je izjednačio na 1:1 veoma preciznim udarcem iz šesnaesterca nakon asistencije Adrijana.

Sedam minuta kasnije, isti igrač je majstorijom postavio konačan rezultat utakmice, 2:1. Nakon dobre kontre i udarca jednog od saigrača, lopta mu se odbila na lijevoj strani kaznenog prostora, a on je to iskoristio i lucidnim udarcem iz prve zatresao malu mrežicu.

Eupen je trenutno 14. na tabeli sa 23 boda iz 19 mečeva.

Prevljak je u karijeri nastupao za Red Bul Lajpcig i Red Bul Salcburg, a kao pozajmljen igrač je još nosio dresove Liferinga i Matersburga. Za reprezentaciju BiH je zaigrao pet puta i postigao je jedan gol.