Rojs u finišu srušio Štutgart, Borusija Mehengladbah napunila Grojter Firt

Danas su na programu bile utkamice 12. kola njemačke Bundeslige, a pobjede su ostvarili Bajer Leverkuzen, Borusija Mehengladbah, Dortmund i Hofenhajm.

Dortmund je na samom kraju uspio savladati Štutgart rezultatom 2:1.

U prvom dijlu utakmice viđene su dvije velike prilike, po jedna za obje ekipe. Prvo je u 14. minuti Malen šutirao glavom, ali je lopta završila malo pored desne stative, da bi za goste u 38. minuti Kulibali fantastično uputio udarac, međutim na golu je dobro reagovao Gregor Kobel i tako je spasio ekipu Dortmunda.

Drugo poluvrijeme donijelo je i golove. U 56. minuti Rafael Gerero je asistirao Malenu za vođstvo Dortmunda, međutim njihova radost trajala je samo sedam minuta. Poravnanje Štutgartu donio je Roberto Masimo.

Marko Rojs uspio je u 85. minuti da slomi otpor žilavih gostiju i da postigne pobjednički gol.

Narednu utakmicu Dortmund će igrati protiv Volfsburga, dok će Štutgart bijeg iz zone ispadanja tražiti protiv Majnca.

dortmund navijaci

Fudbaleri Borusije Mehengladbah uvjerljivo su savladali ekipu Grojter Firta rezultatom 4:0.

Sve je počelo u desetoj minuti golom Jonasa Hofmana na asistenciju Larsa Štindla. U 28. minuti Florijan Nojhaus udvostručio je prednost, da bi u 43. minuti utakmice Alasan Plea pogodio za 3:0 i tako već nagovijestio pobjednika ovog meča.

U drugom poluvremenu vidjeli smo još jedan pogodak, a svoj drugi na utakmici postigao je Hofman za konačnih 4:0.

U narednoj utakmici Borusija Mehengladbah igraće protiv Kelna u gostima dok će Grojter Firt ugostiti Hofenhajm.

Svi rezultati 12. kola njemačke Bundeslige:

• Arminija Bilefeld – Volfsburg 2:2 (11′ Okugava, 54′ Klos, 62′ Veghorst, 63′ Nmeka)
  • Bajer Leverkuzen – Bohum 1:0 (4′ Adli)
  • Borusija Mehengladbah – Grojter Firt 4:0 (10′, 57′ Hofman, 28′ Nojhaus, 43′ Plea)
  • Dortmund – Štutgart 2:1 (58′ Malen, 63′ Masimo, 85′ Rojs)
  • Hofenhajm – Lajpcig 2:0 (12′ Samaseku, 68′ Dabur)