Roma nakon preokreta savladala Kaljari, Inter siguran protiv Empolija

U okviru desetog kola Serije A fudbaleri Rome su nakon preokreta u gostima savladali posljednji tim na tabeli Kaljari rezultatom 2:1, dok je Inter takođe kao gost slavio sa 2:0 protiv Empolija.

Od starta meča fudbaleri Rome su imali više loptu u posjedu, ali nisu nikako uspijevali da konkretnije zaprijete domaćoj ekipi. Igrao se 8. minut kada su fudbaleri Kaljarija mogli da povedu, ali je Raol Belanova na sreću Rome pogodio prečku.

U nastavku meča nismo vidjeli neke konkretnije šanse ni sa jedne ni sa druge strane, pa se na veliku pauzu otišlo bez golova.

Svega sedam minuta od početka drugog poluvremena uslijedio je ”hladan tuš” za goste, kada je Leonardo Pavoleti donio prednost Kaljariju nakon što je u šesnaestercu pokupio odbijenu loptu i smjestio je iza leđa Rui Patrisija.

Poslije pogotka domaćih uslijedila je mnogo konkretnija igra Rome, koja je na sve načine pokušavala da dođe do izjednačenja. Pokušavali su Nikolo Zaniolo Lorenco Pelegrini da postignu pogodak, ali bezuspješno.

Međutim, napadi domaćih su se ipak isplatili u 71. minutu kada je Rodžer Ibanjez nakon kornera glavom zatresao mrežu gostiju za poravnanje rezultata.

Samo sedam minuta kasnije uslijedio je potpuni preokret. Ovoga puta se u strijelce upisao Pelegrini, koji je sjajno iz slobodnog udarca matirao golmana Kaljarija i time postavio konačnih 2:1.

Naredno kolo Roma će na domaćem terenu dočekati Milan, dok će Kaljari u gostima igrati protiv Bolonje.

Fudbaleri Intera su, s druge strane, bez većih problema savladali Empoli. Kontrolisali su meč od samog početka, u 23. minutu je Federiko Dimarko mogao do pogotka kada je sjajno šutirao iz daljine, ali je ipak golman Empolija bio spreman.

Pokušavali su igrači Intera u još par navrata da dođu do pogotka, a nagrada je uslijedila u 34. minutu nakon što je Aleksis Sančez sjajno centrirao u šesnaesterac gdje se najbolje snašao Danilo D’Ambrozio koji je glavom pogodio za 1:0, pa se tim rezultatom otišlo na pauzu.

Nakon velikog odmora Samuele Rići je dobio crveni karton nakon jednog starta, što je itekako olakšalo Interu nastavak meča. Već tri minuta nakon toga je Sančez postigao gol, ali je on poništen jer se čileanski napadač našao u ofsajd poziciji.

Uslijedile su nakon toga velike šanse za goste. Prvo je Roberto Galjardini pogodio stavivu, a nedugo nakon toga je i Lautar Martinez bio neprecizan prije nego što je upravo on bio asistent kod gola koji je postigao Dimarko u 66. minutu meča.

U nastavku meča je igračima Intera čak dva puta poništen gol. U prvom slučaju je upotrebljen VAR, kada se ispostavilo da je Galjardini postigao gol rukom, dok je u 93. minutu zbog ofsajda poništen pogodak Stefana Sensija. Konačan rezultat je bio 2:0 za Inter.

Naredni meč Inter će igrati protiv Udinezea kod kuće, dok će Empoli gostovati Sasoulu koji je danas iznenadio Juventus i slavio na kraju.