U okviru 12. kola Serije A Venecija je na svom terenu porazila Romu rezulatom 3:2, a strijelci za domaći tim su bili Matija Kaldara, Matija Aramu i David Okereke. Za Romu su pogađali Eldor Šomurodov i Temi Ejbraham.

Odmah na početku utakmice je uslijedio šok za ”Vučicu”, kada je fudbaler Venecije Matija Kaldara odlično primio loptu u šesnaestercu i matirao nemoćnog Serhija Romera za 1:0.

Sudija meča Đanluka Aurelijano je samo pet minuta nakon gola Venecije svirao penal za Romu nakon prekršaja, a na osnovu ponovnog gledanja sporne situacije, ipak je promijenio mišljenje, pa je Roma ostala bez šanse za izjednačenje.

Međutim, u samom finišu prvog poluvremena su gosti uspjeli da postignu dva pogotka. U 43. minutu Eldor Šomurodov je izjednačio rezultat, dok je u drugom minutu sudijske nadoknade Temi Ejbraham donio preokret Romi.

Nakon par uvodnih šansi na otvaranju drugog poluvremena, uslijedio je period nešto mirnije igre, a onda je u 65. minuti defanzivac Rome Brajan Kristante skrivio penal, dok je siguran sa bijele tačke bio Matija Aramu za poravnanje rezultata.

Ejbraham je u nastavku imao dvije šanse da dođe do pogotka, ali je Romero bio na visini zadatka. Međutim, samo deset minuta nakon drugog gola Itan Ampadu je poslao odličan pas za Davida Okereku koji se našao jedan na jedan sa Romerom i poslao loptu iza njegovih leđa.

Roma je pokušavala u finišu meča da dođe do boda, međutim nisu uspjeli, pa je utakmica završila rezultatom 3:2 za Veneciju, čime su igrači Žozea Murinja nastavili sa lošim igrama u posljednje vrijeme.

Oni su u prošlom kolu poraženi od Milana na domaćem terenu, a takođe su se namučili da dođu do boda protiv Bodo Glimta u okviru Lige konferencija.

Roma je trenutno peta na tabeli sa šest pobeda, jednim remijem i pet poraza, dok je Venecija na 14. poziciji sa tri pobjede i isto toliko neriješenih utakmica, uz šest poraza.

Naredno kolo Roma gostuje Đenovi, dok će Venecija takođe na gostujućem terenu odmjeriti snage protiv Bolonje.