Roma se nakon fanatične utakmice u Bergamu sa tri boda vraća u glavni grad

Roma je rezultatom 4:1 savladala Atalantu u 18-om kolu Serije A.

Već u prvoj minuti utakmice Tejmi Abraham je doveo goste iz Rima do prednosti koju je u 27-oj minuti povećao Nikolo Zaniolo poslije asistencije Žordana Veretua. Igrao se prvi minut nadoknadnog vremena kada je Luis Muriel vratio neizvjesnost u meč golom za 2:1.

U nastavku je Atalanta krenula ofanzivnije, a iako je na trenutak izgledalo da je napravila pravi posao to joj se naposlijetku odbilo od glavu. U toku 68-og minuta Duvan Zapata zatresao je mrežu, ali je taj gol poništen zbog ofsajda nakon pregleda VAR-a. Četiri minute poslije Roma je povećala svoju prednost nakon što je Veretu ubacio loptu iz slobodnog udarca, Huan Muso nije pokupio loptu u svom petercu, ali je do nje stigao Kris Smoling i proslijedio je iza leđa argentintskog golmana.

Atalanta je potom razumno krenula svim snagama prema naprijed i otvorila velike količine prostora, a to je osam minuta prije kraja iskoristio Abraham koji je još jednom pogodio mrežu i konačan rezultat utakmice postavio na 4:1.

Atalanta je i pored poraza zadržala treću poziciju koju priliku ima ugroziti Napoli, dok se Roma popela na peto mjesto tabele.