Roma se vratila na pobjedničke staze, defanzivci donijeli Vučici tri boda

Roma je u okviru 17. kola Serije A savladala Speciju na svom terenu rezultatom 2:0.

Roma je odlično otvorila susret u Rimu i u šestoj minuti došla do prednosti, kada je nakon kornera Tami Abraham glavom poslao loptu do Krisa Smolinga, koji je iz sebi nekarakteristične pozicije dobro pogodio mrežu Specije.

Mogla je međutim Specija mnogo više na ovom meču, pa i do poluvremena da dođe do izjednačenja. Arkadijuš Reka je dva puta bio u solidnim pozicijama, ali je jednom intervenisao Rui Patrisijo, dok je jednom bio neprecizan.

U 56. minuti Roma je iskoristila još jedan korner i povećala prednost. Ovaj put je najviše skočio Rožer Ibanjez i glavom drugi put zatresao mrežu gostiju.

Pet minuta kasnije Rej Manaj je ostao sam na petercu i pogodio gol Patrisija, ali je ipak bio daleko u nedozvoljenoj pozicji, pa je pogodak poništen. Domaći su pred kraj ostali i sa igračem manje, pošto je mladi Feliks-Afena Gijan dobio drugi žuti karton.

Sačuvala je Roma do kraja susreta dva gola razlike i stigla pobjede nakon dva vezana poraza u Seriji A i u narednom kolu igraju protiv Atalante. Specije će na svom terenu dočekati Empoli.