Fudbaleri Šalkea poraženi su na domaćem terenu od ekipe Hamburga rezultatom 3:1 na startu nove sezone Druge Bundeslige.

Nije se činilo da će utakmica otići u ovom smjeru kada je u 7. minutu Simon Terode doveo domaćine u vođstvo.

Hamburg je u 28. minutu mogao da dođe do izjednačenja, ali Robert Glacel nije iskoristio najstrožu kaznu pa se na odmor otišlo sa rezultatom 1:0 za domaćina.

Ipak, Glacel je svoju grešku ispravio u 53. minutu kada je nakon slobodnog udarca prvi došao do lopte i pospremio je iza leđa Mihaela Langera.

Šok za domaće navijače uslijedio je četiri minuta prije kraja kada je Moric Hejer iskoristio sjajno dodavanje Maksimilijana Rora i poslao loptu u golmanov lijevi ugao.

Sve dileme oko pobjednika riješene su u 90. minutu kada je Bakeri Džata na centaršut Sonija Kitela zakucao loptu u mrežu.

Današnju utakmicu obilježio je i veliki povratak publike na stadion tako da je na stadionu u Gelzenkirhenu bilo 55 hiljada ljubitelja fudbala.

U narednom kolu Šalke će igrati u gostima protiv Kila, dok će Hamburg dočekati Dinamo iz Drezdena.