Sampdorija nastavila da ruši favorite, pala i Atalanta

Sampdorija je u prvoj utakmici danas u petom kolu Serije A pobijedila Atalantu rezultatom 3:1.

Sampdorija je povela već u 13. minuti u Bergamu, a precizan je bio Fabio Kvaljarela. Dobio je iskusni napadač loptu u šesnaestercu domaćih sa lijeve strane i precizno i jako šutirao u bliži ugao golmana Marka Sportiela za vođstvo svoje ekipe 1:0.

U 44. minuti Johan Mojica je igrao rukom u kaznenom prostoru domaćih, a glavni sudija na ovom meču Đanpaolo Kalvarese uz konsultaciju VAR-a pokazao na bijelu tačku. Ovaj put u duelu Sportiela i Kvaljarele kao pobjednik je izašao golman Atalante i na odmor se otišlo ipak rezultatom 1:0.

U 71. minuti Norvežanin Morten Torsbi je iskoristio dobar centaršut Jakuba Jankte i preciznim udarcem glavom uduplao prednost svoje ekipe.

Nadu domaćima da mogu do boda ostavio je Duvan Zapata u 80. minuti golom sa bijele tačke, nakon što je upravo on i izborio jedanaesterac za svoju ekipu.

Kontru u nadoknadi vremena iskoristio je Jankta i lijepo pogodio malu mrežu Sportiela za konačnih 3:1 za Sampdoriju.

U sljedećem kolu Atalanta gostuje Krotoneu, dok Sampdorija dočekuje Đenovu.