Šanse prštale, a mreže ostale začarane na meču Brajtona i Lidsa

Fudbaleri Brajtona i Lidsa odigrali su neriješeno 0:0 u utakmici 13. kola engleske Premijer lige.

Prvo poluvrijeme bilo je vrlo interesantno i dinamično sa nekoliko lijepih prilika. Prvu šansu imao je Brajton kada je Nil Mopaj u osmom minutu nevjerovatnim promašajem sa nešto više od pet metara ostavio u čudu sve koji su bili prisutni na stadionu.

Na novu sjajnu šansu čekalu se do 20. minuta kada je Leandro Trosard pogodio stativu, da bi to isto učinio i Jakub Moder u 33. minutu nakon dobrog solo prodora te je Brajton imao za čim da žali.

Do kraja prvog dijela igre vrijedi pomenuti još jednu priliku Mopaja kada je u 37. minutu natrčao na jednu loptu, ali nije bio dovoljno precizan.

Nakon deset minuta igre u drugom poluvremenu Lids je bio blizu da povede kada je odlično iz daljine šutirao Stjuart Dalas, ali je golman domaćih bio na visini zadatka.

Mnogo uzbuđenja viđeno je u posljednjih desetak minuta susreta. Lids je bio u prilici u 83. minutu kada je Tajler Roberts šutirao u donji desni ugao, ali je oprezan još jednom bio golman Brajtona Robert Sančez.

Navijači Brajtona bili su počeli da slave u 89. minutu kada je šutirao Solomon Marč, ali je sjajno reagovao Ilan Meslije i sačuvao Lids koji može da bude zadovoljan ovim osvojenim bodom.

U narednom kolu Brajton će gostovati Vest Hemu, dok će Lids biti domaćin Kristal Palasu.