REUTERS/Massimo Pinca

U okviru desetog kola Serije A Juventus je na domaćem terenu izgubio od Sasuola 2:1, Atalanta je u gostima bila bolja od Sampdorije sa 2:1, dok je Udineze kod kuće odigrao 1:1 sa Veronom.

Juventus je nakon remija sa Interom dočekao Sasuolo na domaćem terenu.

Meč je počeo dosta otvoreno sa obje strane. Leonardo Bonući je u uvodnim minutama glavom zaprijetio Matiji Perinu, a nekoliko minuta kasnije je i Domeniko Berardi zaprijetio s druge strane.

U 37. minutu Paulo Dibala je propustio sjajnu šansu kada je šutirao sa ivice šesnaesterca, ali je na nesreću Juventusa pogodio samo stativu.

Igrao se 44. minut kada su gosti došli do vođstva. Gregoar Defrel je poslao sjajan pas u prostor za Davidea Fratezija koji se našao licem u lice sa golmanom Juventusa, te je doveo svoj tim u prednost 1:0, a sa tim rezultatom otišlo se na veliku pauzu.

Drugo poluvrijeme su fudbaleri Juventusa u par navrata preko Huana Kvadrada, Dibale i Federika Kjeza propustili šanse da dođu do pogotka, ali je onda uslijedio gol u 76. minutu. Dibala je sjajno izveo prekid, ubacio loptu u šesnaesterac, a na pravom mjestu se našao Veston Mekeni koji je pogodio glavom za 1:1.

Taman kad se mislilo da će ovaj meč završiti neriješenim rezultatom, Maksim Lopez se potrudio da tako ipak ne bude. Igrao se posljednji minut sudijske nadoknade kada je vezni igrač sjajno zatresao mrežu domaćih, te na taj način donio Sasuolu sva tri boda.

U drugom meču je Atalanta u gostima slavila protiv Sampdorije rezultatom 3:1. Povela je Sampdorija u 10. minutu golom Frančeska Kaputa, ali to je bilo sve od domaćih.

Igrao se 17. minut kada je Kristofer Askildsen postigao autogol za 1:1, a samo četiri minuta kasnije Duvan Zapata je pogodio za totalni preokret.

Josip Iličić je u drugom poluvremenu sa klupe zamijenio Marija Pašalica, a igrao se 95. minut kada je upravo Iličić postavio konačan rezultat 3:1

Udineze je na domaćem terenu podijelio bodove sa Veronom. Golom Ajzaka Suksesa Udineze je poveo u 3. minutu, dok u nastavku prvog poluvremena nismo vidjeli mnogo konkretnih šansi sa obje strane

Drugo poluvrijeme je takođe bilo dosta ”tanko”, ali je ipak u 83. minutu sviran penal koji je iskoristio Antonin Barak koji je time postavio konačanih 1:1.