U okviru 27. kola Serije A, Sasuolo je kod kuće pobijedio Veronu sa 3:2.

Domaćini su poveli već u četvrtom minutu. Nakon povratnog pasa Gregoara Defrela, Manuel Lokateli je sa vrha šesnaesterca dobro šutirao i pogodio za 1:0.

I jedni i drugi su imali par prilika u nastavku, Antonin Barak je u 12. minutu mogao izjednačiti, ali Andrea Konsilji je sjajno zaustavio njegov pokušaj glavom, a Frančesko Kaputo je sedam minuta kasnije bio blizu da udvostruči vođstvo domaćina, ali Marko Silvestri je bio na mjestu.

Bilo je jasno da će na meču biti još golova, a do drugog je došlo u 43. minutu. Nakon pasa Davidea Faraonija, Darko Lazović je ostao sam u šesnaestercu i to je iskoristio za 1:1. Do kraja poluvremena nije bilo promjena i na veliki odmor se otišlo sa 1:1.

Već u 51. minutu, Sasuolo je ponovo došao do vođstva. Nakon nešto duže akcije, odbrana Verone je nakratko otklonila opasnost, ali Filip Đuričić je bio na pravom mjestu i to je iskoristio na najbolji mogući način.

Ipak, ovdje nije bio kraj. Verona je još jednom poravnala, ovog puta preko Federika Dimarka, koji je sjajnim volejom na asistenciju Lazovića u 79. minutu zatresao protivničku mrežu.

Samo dva minuta kasnije, domaćini su uspjeli doći do novog vođstva. Nakon gužve u šesnaestercu, lopta je nekako došla do Hameda Traorea, koji ju je sproveo iza gol linije za 3:2.

U 84. minutu, Verona je mogla doći do novog izjednačenja, ali udarac Daniela Bese je bio izblokiran. Ivan Jurić je u 89. minutu dobio crveni karton zbog burne reakcije i meč nije završio na klupi, a do kraja više nije bilo uzbuđenja i konačan ishod je ostao 3:2.

U narednom kolu, Sasuolo igra protiv Torina u gostima, a Verona kod kuće dočekuje Atalantu.