Selta
REUTERS/Miguel Vidal

U okviru 12. kola španske Primere Selta Vigo i Barselona podijelili su bodove u Galiciji rezultatom 3:3. Gosti su golovima Ansua Fatija, Serhija Buskeca i Memfisa Depaja na poluvrijeme otišli s prednošću od 3:0, ali su za domaće u nastavku pogađali Nolito i dva puta Jago Aspas.

Barselona je danas doživjela novi težak udarac u Vigo. Katalonci su na poluvrijeme otišli sa prednošću od 3:0 nakon što su zatresli mrežu svaki put kada bi uputili udarac u prvih 45 minuta, a onda je u drugom dijelu uslijedio hladan tuš i domaći sastav je uspio stići zaostatak i doći do boda.

Već u petoj minuti Barselona je povela kada je Đordi Alba odlično asistirao, a Ansu Fati smjestio loptu u mrežu. Prošlo je 13 minuta do novog udarca, ali i novog gola gostiju na ovoj utakmici. Niko se našao u ulozi asistencta, a Serhio Buskec zatresao mrežu. “Blaugrana” je do odlaska na odmor uputila još jedan udarac, a ujedno došla i do trećeg gola. Alba se ponovo našao u ulozi asistencta, a Memfis Depaj je pogodio za veliku prednost.

U drugih 45 minuta Barselona je doživjela novu katastrofu. Ijago Aspas smanjio je zaostatak svog tima u 52. minuti, a 15 minuta prije kraja neizvjesnu završnicu najavio je Nolito koji je pogodio poslije asistencije Franka Servija. Igrao se šesti minut sudijske nadoknade kada su se igrači katalonskog kluba srušili na koljena. Havi Galan našao je u šesnaestercu svog kapitena Aspasa koji je neumoljivo zatresao mrežu i donio bod svome timu.

Barselona je remijem došla do 17-og boda u sezonu, te je zadržala devetu poziciju, sa osam bodova zaostatka za prvoplasiranim Real Sosijedadom. Selta je 14-a sa 12 osvojenih bodova.

U narednom kolu pred Barselonom je gradski derbi s Espanjolom, a Selta će dočekati Viljareal.