Seltik umjesto Rendžersove zatresao svoju mrežu i približio rivala na korak od titule (VIDEO)

Fudbaleri Glazgov Rendžersa savladali su na domaćem terenu u 422. Old firm derbiju ekipu Seltika sa 1:0 u okviru 22. kola škotskog Premijeršipa.

Iako je tim Stivena Džerarda bio favorit pred početak meč i ovaj derbi je pokazao da u derbijima forma prije samog duela ne znači puno. Seltik je krenuo veoma ofanzivno u duel i imali su dvije velike prilike na samom startu, ali i da su postigli golove tada bili bi poništeni zbog ofsajda. Prvu ozbiljnu priliku imao je Ismaila Soro na isteku desetog minuta kada je sa nekih dvadeset metara šutirao pored gola.

Navijači Seltika su vjerovatno skočili pored svojih televizora kada je Li Grifits uputio udarac ka golu sa vrha šesnaesterca, no sve ih je razočarao predivnom odbranom Alan Mekgregor u 22. minutu. Zatim se malo tempo smirio, no i dalje su gosti imali kontrolu lopte i pokušavali su da dođu do protivničkog gola. Ipak do kraja poluvremena nije bilo značajnih prilika, te se na odmor otišlo bez postignutih golova.

Sin čuvenog rumunskog fudbalera Georgija Hadžija, Janis Hadži je ušao u drugom poluvremenu i odmah je stvorio prvu priliku za domaće kada je sa dvadeset metara poslao loptu pored stative. Vodeći tim u prvenstvu je polako preuzimao kontrolu i dobili su ogromnu prednost kada je Nir Biton napravio prekršaj kao posljednji igrač odbrane i dobio crveni karton u 62. minutu.

Tada su stvari krenule lošije po Seltik, a sve je naglasio Borna Barišić kada je iz slobodnog udarca u 68. minutu zatresao spoljni dio mreže. Odmah nakon toga poslije kornera Kalum Mekgregor je loše zahvatio loptu glavom i savladao je svog golmana, te je Glazgov Rendžers poveo sa 1:0.

Pet minuta kasnije Seltik je preko Mohameda Eljunusija mogao do izjednačenja, no njegov pokušaj je otišao malo iznad prečke. Poslije greške odbrambenih igrača gostiju lopta je došla do Sedrika Itena koji je sa dvadeset metara poslao loptu preko gola. Do kraja su se igrači Rendžersa dobro branili i odbranili su svoj gol za pobjedu koja ih je približila dugo čekanom trofeju šampiona Škotske.

U narednom kolu Glazgov Rendžers gostuje Aberdinu, a Seltik dočekuje Hibernijan.