Fudbaleri Đenove nakon velikog preokreta savladali su na gostovanju ekipu Kaljarija sa 3:2, Torino je bio bolji od Salernitane sa 4:0, do je Udineze trijumfovao u trećem kolu Serije protiv Specije golom u 90. minutu.

Nevjerovatan meč odigrale su ekipe Kaljarija i Đenove, gdje su domaćini poveli golom iz penala Žoao Pedra u 16. minutu. Mreže su mirovale narednih 40 minuta, a onda je Luka Kepiteli bio najviši u skoku i udvostručio je prednost domaćina na 2:0.

Preokret ekipe Đenove pokrenuo je Matija Destro tri minuta kasnije poslije fenomenalnog centaršuta Andree Kambijasa, kada je glavom uspio da savlada protivničkog golmana za 2:1. U 69. minutu Nikolo Rovela je ubacio iz kornera, a Mohamed Fares je skočio više od svih i sa pet metara glavom donio izjednačenje svom timu.

Potpuni preokret donio je Fares u 78. minutu i to opet nakon gola glavom, poslije dodavanja Kambijasa, te je tako Đenova sa tri gola glavom stigla do pobjede.

Ekipa Torina ostvarila je sigurnu pobjedu na domaćem terenu protiv Salernitane od 4:0. Prvi gol na meču djelo je Antonija Sanabrije, kada je bio najviši u skoku u petercu poslije centaršuta Kristijana Ansaldija u 45. minutu.

Opet je odbrana Salernitane zaspala u 65. minutu, nakon što je opet Ansaldi ubacio, a sada je Bremer skočio visoko i zatresao je mrežu za 2:0.

Domaći tim tu nije stao s napadima, već je Tomaso Pobega naletio na jednu odbijenu loptu u 86. minutu i zakucao je u mrežu za velikih 3:0. Konačnih 4:0 postavio je Saša Lukić u prvom minutu sudijske nadoknade, kada je istrčao kontranapad poslije predivnog dodavanja preko pola terena Alesandra Bonđorna, i lako je savladao golmana gostiju.

Utakmica između Specije i Udinezea djelovala je kao da će završiti bez golova, no Lazar Samardžić je odigrao dupli pas sa Žan-Viktorom Makengom, prošao je par čuvara i donio trijumf svom timu od 1:0 u 89. minutu.