Danas su u popodnevnom terminu odigrane dvije utakmice dvije utakmice 12. kola italijanske Serije A. Udineze je savladao Sasuolo sa 3:2, dok je Bolonja u gostima bila bolja od Sampdorije sa 2:1.

Fudbaleri Udinezea savladali su Sasuolo nakon preokreta rezultatom 3:2 u jednoj veoma zanimljivoj utakmici. Udineze je poveo u osmom minutu preko Đerara Delofeua, ali je potom uslijedio preokret gostujuće ekipe.

Domeniko Berardi je najprije izjednačio u 15. minutu, da bi prednost Sasuolu donio Davide Fratezi u 28. minutu susreta. To nije bilo sve u prvom poluvremenu, pošto je Fratezi u 39. minutu postigao još jedan gol, ali, na njegovu žalost, zatresao je sopstvenu mrežu.

Konačan rezultat 3:2 postavio je Beto nakon šest minuta igre u drugom poluvremenu nakon asistencije Roberta Pereire.

Do kraja utakmice Udineze je ostao sa igračem manje na terenu nakon što je minut prije isteka regularnog vremena drugi žuti karton zaradio Žan-Viktor Makengo.

Udineze će u narednom kolu gostovati kod Torina, dok će Sasuolo biti domaćin Kaljariju.

Bolonja je u gostima nanijela poraz Sampdoriji srezultatom 2:1, a svi golovi postignuti su u drugom poluvremenu.

Bolonja je prva stigla do prednosti kada je u 47. minutu mrežu Sampdorije pogodio Matijas Svanberg, a izjednačenje domaćem timu donio je Morten Torsbi u 77. minutu.

Međutim, samo minut kasnije izabranici Siniše Mihajlovića imali su novi razlog za radost pošto se u strijelce upisao Marko Arnautović, a Svanberg je ovaj put bio u ulozi asistenta.

Do kraja nije bilo promjene rezultata, tako da je Bolonja odnijela pun plijen čime je stigla do pete prvenstvene pobjede.

Bolonja će u narednom kolu dočekati Veneciju, dok će Sampdorija gostovati Salernitani.