Serija A: Velika pobjeda Kaljarija, Atalanta sve bliže Ligi šampiona (VIDEO)

U okviru 35. kola Serije A, Kaljari je kao gost savladao Benevento rezultatom 3:1, Atalanta je u gostima pobijedila Parmu 5:2, dok su Verona i Torino remizirali rezultatom 1:1.

Kaljariju je ovaj trijumf jako značajan jer je s njim otišao četiri boda iznad današnjeg protivnika, koji je trenutno u zoni ispadanja. Gosti su u prednost došli već u prvoj minuti pogotkom Čaralamposa Likoganisa. Ipak, Benevento je do kraja poluvremena stigao do izjednačenja preko Đanluke Lapadule.

Gol vrijedan tri boda za Kaljari i dolazak na korak od opstanka u 64. minuti je donio Leonardo Pavoleti. Tri boda za Kaljari gosti su potvrdili pogotkom u nadoknadi, a to je djelo Žoa Pedra.

Atalanta je kao gost pobijedila davno otpisanu Parmu rezultatom 5:2. “Boginji” iz Bergama je ova pobjeda značajna u borbi za mjesto u Ligi šampiona. Oni su na poluvremenu imali prednost “samo” jednog gola, pošto je mrežu “Krstaša” zatresao Ruslan Malinovski.

Mateo Pesina je samo što je ušao u drugom poluvremenu donio Atalanti 2:0, a u 77. minuti Luis Muriel je povećao na 3:0. Tada je djelovalo da je sve gotovo, no minut kasnije Huan Bruneta je smanjio na 3:1.

Muriel je u 88. minuti ponovo postigao gol, ali je Parma pri rezultatu 4:1 uspjela još jednom da unese nemir u odbranu gostiju, pošto je Simon Som smanjio na 4:2. Ipak, konačnih 5:2 postavio je Aleksej Mirančuk u nadoknadi vremena.

U rezultatski nevažnom meču za Veronu, ekipa Ivana Jurića je remizirala protiv Torina. “Bikovima” je ovaj bod takođe dobar u borbi za opstanak, a bliži su bili sva tri kada je Mergim Vojvoda doveo goste pet minuta prije kraja u prednost.

Bod Veroni donio je Federiko Dimarko u 88. minuti i tako postavio konačnih 1:1.