U okviru 19. kola Primere, Sevilja je kao gost savladala Alaves sa 2:1.

Jusef En Nesiri je doveo Andalužane do vođstva već u trećem minutu, kada je iskoristio dobru asistenciju Hesusa Navasa.

Nastavilo se igrati u nešto bržem tempu, a domaćini su poravnali samo četiri minuta kasnije. Strijelac je bio Edgar Mendez.

Sevilja je ponovo došla do prednosti u 30. minutu, a za to je bio zaslužan Suso, koji je maestralnim dalekometnim udarcem pronašao put do protivničke mreže.

Do kraja prvog dijela, ali i utakmice, nije bilo promjene rezultata. U 83. minutu, gol gostiju za 3:1 je poništen, a u 91. minutu je Bono sjajno zaustavio pokušaj Žoselua iz jedanaesterca, te tako sačuvao bodove i postao junak svoje ekipe za ovaj meč.

U narednom kolu, Sevilja kod kuće dočekuje Kadiz, a Alaves će takođe biti domaćin i ugostiće madridski Real.