Odigrana su tri meča 13. kola španske Primere tokom današnjeg dana.

Meč na “Benito Viljamarinu” je počeo u skladu sa ovakvim derbijem, tvrdo, jako i oprezno sa obje strane. Domaći su stvorili prvu ozbiljnu šansu na meču u 36. minutu, a iz iste je gol postigao Hektor Beljerin. Na svu žalost po domaće isti je poništen zbog ofsajda.

Opet je duel dva kluba iz Sevilje ušao u period bez zanimljivosti. Do kraja poluvremena se desio jedan događaj vrijedan pomena, a to je crveni karton igrača domaćih Gida Rodrigeza u drugoj minuti nadoknade prvog dijela meča.

Gosti su iskoristili prednost igrača više u drugom poluvremenu kada je u 55. minuti gol postigao Markos Akunja na asistenciju Lukasa Okamposa

Konačan rezultat je postavio Beljerin autogolom nakon pokušaja da očisti loptu iz svoga šesnaesterca i sva tri boda su završila u “crveno-bijelom” dijelu Sevilje.

Majorka je odigrala veoma uzbudljiv remi kod kuće sa Elčeom. Na tom duelu su viđena čak četiri pogotka, a svi su pali u drugom poluvremenu.

Do prvog gola su došli gosti nakon katastrofalne greške igrača Majorke na sredini koju je iskoristio centarfor Lukas Boje i postigao gol za vođstvo Elčea u 58. minuti.

Nije prednost Elčea trajala dugo jer je Salva Sevilja samo četiri minute kasnije realizovao udarac sa bijele tačke i poravnao rezultat na semaforu.

Uzbuđenjima tu nije bio kraj, a za to se samo minut nakon Seviljinog penala pobrinuo Boje sa svojim drugim golom na meču. Kada je Elče mislio da je obezbijedio sva tri boda, Pablo Mafeo je bio najviši u skoku nakon kornera i postigao je gol glavom za konačnih 2:2 i podjelu bodova u Palma de Majorci.

Real Sosijedad se pomučio sa Osasunom na njihovom stadionu i odbranu te ekipe je razbio tek u posljednjih 15 minuta utakmice.

Golove za ekipu iz Baskije su postigli prvo Mikel Merino nakon prelijepog udarca sa ivice šesnaesterca u 72. minuti, a konačan rezultat od 2:0 i sva tri boda za Real Sosijedad je obezbijedio Adnan Januzaj deset minuta kasnije.