Mančester siti se provukao protiv Lutona, Čelsi nastavio da tone

Fudbaleri Mančester sitija su u 16. kolu Premijer lige na gostovanju savladali Luton sa 2:1, dok je Everton na svom terenu bio bolji od Čelsija sa 2:0.

Mančester siti je odigrao još jednu neubjedljivu utakmicu, ovoga puta protiv Lutona, koji je u dosadašnjem dijelu sezone upisao samo devet bodova.

Luton je bio taj koji je poveo u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena, kad je Elaja Adebajo odlično skočio nakon centaršuta Androsa Tausenda.

Mučili su se “Građani” u drugom poluvremenu, ali su onda od 62. do 65. minuta kreirali veliki preokret. Prvo je Bernardo Silva odlično pogodio sa ivice šesnaesterca, a tri minuta kasnije Džek Griliš pogađa za 2:1. Konsultovan je tada i VAR, pošto je gol prvobitno bio poništen jer je glavni sudija smatrao da je Griliš igrao rukom, ali se ispostavilo da na kraju to ipak nije bio slučaj, pa je Siti uspio da dođe do preokreta i konačne pobjede.

Čelsi je, s druge strane, doživio još jedan debakl u Premijer ligi i nastavio je sa očajnim rezultatima u domaćem šampionatu. Nakon poraza od Mančester sitija u prethodnom kolu, Čelsi je sada poražen i na gostovanju Evertonu.

Nakon prvih 45 minuta nije bilo pogodaka, a Everton je do vođstva stigao u 54. minutu, kada je Abdulaj Dekur odlično ispratio odbijenu loptu, koju je poslao iza leđa Roberta Sančeza

Napadao je Čelsi u nastavku i pokušavao da dođe do poravnanja, ali im to nije pošto za rukom. Da stvar bude još gora po njih, u 92. minutu sudijske nadoknade Everton je postigao i drugi pogodak preko Luisa Dobina za konačnih 2:0.