Slijepi miševi se upecali na Bernabeu, Benzema ušao u istoriju

Fudbaleri Real Madrida savladali su u 20. kolu španske Primere na “Santiago Bernabeu” ekipu Valensije sa 4:1 i nastavili uvjerljivo da čuvaju čelo prvenstvene tabele.

Real Madrid je od samog početka nametnuo svoj tempo igre i bilo je jasno da pred Valensijom stoji vrlo težak zadatak. U 41. minutu Luka Modrić je iz lijepe pozicije pogodio prečku, a samo dva minuta kasnije Kazemiro je oboren u kaznenom prostoru i dosuđen je penal za “Kraljeve“.

Siguran izvođač bio je Karim Benzema koji se ovim golom upisao u istoriju kluba iz Madrida pošto je stigao do svog 300. gola. Ovu brojku premašili su jedino Kristijano Ronaldo, Alfredo di Stefano i Raul Gonzalez.

Da se nalazi u sjajnoj formi Vinisijus Žunior je pokazao u 52. minutu kada se poigrao sa nekoliko protivničkih fudbalera prije nego što je loptu plasirao u mrežu za 2:0.

Pitanje pobjednika bilo je riješeno u 63. minutu kada je nakon udarca Marka Asensija uspio da reaguje Jasper Silesen, ali je na odbijenu loptu natrčao Žunior i svojim drugim golom povećao rezultat na 3:0.

U 76. minutu dosuđen je jedanaesterac za Valensiju. Udarac je uputio Goncalo Guedes, Tibo Kurtoa je odbranio, ali je Guedes iz popravnog bio precizan i glavom pogodio lijevi ugao.

Konačnih 4:1 postavio je Benzema svojim drugim golom u 88. minutu nakon što je izgradio sebi prostor na nekih desetak metara i precizno pogodio gol.

Real Madrid će u narednom kolu dočekati Elče, a Valensija će u jednom od derbija biti domaćin Sevilji.