bonući

Fudbaleri Juventusa savladali su Lacio rezultatom 2:0 u derbiju 13. kola italijanske Serije A. Oba pogotka postigao je Leonardo Bonući sa bijele tačke.

Utakmica je počela očekivano burno, a u 13. minuti Danilo se požalio na povredu i umjesto njega ušao je Dejan Kuluševski.

U 22. minuti nespretno je Danilo Kataldi uklizao i oborio Alvara Moratu, a glavni sudija ovog meča Marko Di Belo pokazao je na bijelu tačku. Odgovornost je preuzeo Leonardo Bonući koji je “Staru damu” doveo u vođstvo na ovom meču.

Pred kraj poluvremena veliku priliku imao je Morata koji je za “dlaku loptu” glavom poslao preko prečke.

Bolje su gosti otvorili drugo poluvrijeme, a nakon samo tri minuta Kuluševski nakon odličnog solo prodora nije uspio loptu poslati u mrežu.

Lacio nije uspio da odgovori na visok tempo Juventusa, a naredna zanimljiva situacija desila se u 83. minuti kada je sve bilo gotovo.

Federiko Kjeza je prošao par odbrambenih fudbalera Lacija uključujući i golmana Pepe Reinu, koji ga je pokosio sa leđa, a sudija je ponovo zasluženo pokazao na bijelu tačku. Smirenost je ponovo pokazao Bonući koji je udvostručio prednost i postavio konačan rezultat utakmice.

Narednu utakmicu Lacio će igrati protiv Napolija u gostima, dok će Juventus dočekati Atalantu.