Fudbaleri Borusije Menhengladbah su u okviru 18. kola Bundeslige iznenadili ekipu Bajern Minhena u gostima i slavili rezultatom 2:1 nakon velikog preokreta.

Gosti su na ovaj meč došli sa svega jednim osvojenim bodom u posljednjih pet mečeva, ali su izgleda u boljem raspoloženju ušli u novu 2022. godinu i na kraju došli do šeste pobjede u njemačkom šampionatu i nalaze se na 11. poziciji.

Bajernu je ovo bio treći poraz ove sezone, ali jedan od onih kojem se malo ko nadao, iako nije izgledalo kao da će tako biti, pošto je već u 18. minutu Robert Levandovski na asistenciju Tomasa Milera donio vođstvo Bavarcima.

Međutim, Florijan Nojhaus je izjednačio volej udarcem u 27. minutu poslije greške Džošue Kimiha, a samo četiri minuta kasnije Štefan Lajner je glavom nakon prekida matirao Svena Urliha.

Iako su i jedni i drugi imali po nekoliko dobrih šansi u drugom poluvremenu, rezultat se nije mijenjao, te su na kraju gosti iz Menhengladbaha kući otišli sa cijelim plijenom.