U okviru osmog kola Serije A, Specija je na svom terenu savladala Salernitanu sa 2:1.

Domaćini su tako stigli do svoje druge pobjede i sada zauzimaju 15. poziciju sa sedam bodova iz osam mečeva. S druge strane, Salernitana je zabilježila šesti poraz i nalazi se na pretposljednjem mjestu na tabeli sa četiri boda iz osam odigranih susreta.

Gosti su poveli u 38. minutu, kada je Simi dobro reagovao na odbijenu loptu i pospremio je u mrežu protivnika. Do kraja prvog djela, nije bilo više promjena i sa 1:0 se otišlo na veliki odmor.

Domaćini su izjednačili već u 51. minutu, kada je David Strelec na asistenciju Viktora Kovalenka pogodio za 1:1. Konačan rezultat, 2:1 za Speciju, postavio je upravo Kovalenko u 76. minutu.

U narednom kolu, Specija će igrati protiv Sampdorije u gostima, dok će Salernitana na svom terenu dočekati Empoli.