Spektakl na Bombonjeri ponudio kišu golova uz dva crvena kartona, Boka i River podijelili plijen (VIDEO)

“Kup Dijego Armando Maradona” ponudio je spektakl na “Bombonjeri”, gdje su Boka Juniors i River Plejt remizirali (2:2) u fantastičnom meču koji je uz četiri viđena gola ponudio i dva crvena kartona.

Sa obzirom na činjenicu da bi neko pomislio kako će fudbaleri oba tima rezervisano pristupiti utakmici zbog gustog rasporeda kada će za tri dana i jedni i drugi nastupiti u Kopa Libertardoresu, borba, tenzija i sve ono na šta smo navikli kada su mečevi ova dva rivala u pitanju nisu izostali. Po prvi put nakon mnogo godina desilo se da u loži ne sjedi jedan od najvećih svih vremena, ali Kup koji nosi Maradonino ime tu je kao podsjetnik.

Boka Juniors je povela već u desetoj minuti na krilima Ramona Albije, poslije sjajnog “banana” pasa njegovog saigrača Emanuela Masa čija asistencija je idealan primjer za epitet “lopta koja ima oči”.

Dugo se čekalo na odgovor River Plejta, a u međuvremenu drugi žuti karton zaradio je Horman Kampuzano u 58. minuti, pa je Bokin Kolumbijac morao put svlačionice ranije od planiranog.

Poslije samo nekoliko minuta uslijedio je “Blickrig” izabranika Marsela Galjarda, koji su u prvom u 74. minuti preko Federika Đirotija izjednačili na 1:1, da bi samo tri minute poslije Rafael Bore donio vođstvo “Crvenoj prugi” 2:1.

Možda i najzaslužniji za remi bio je Enco Perez koji je ničim izazvan napravio glupost i dobio drugi žuti karton kada se igrao 80. minut, pa je posljednji dio meča protekao ponovo u izjednačenom brojnom stanju fudbalera na terenu.

Četiri minuta prije kraja iskusni igrači Boka Juniorsa znali su to iskoristiti, pa je poslije asistencije Karlosa Teveza izjednačujući gol i konačan rezultat 2:2 postavio Sebastijan Vilja Kano.