Stara dama bez rješenja za raspoloženu ekipu iz Bremena

U 18. kolu njemačke Bundeslige fudbaleri Verdera u gostima su slavili protiv Herte rezultatom 4:1.

Devi Selke je donio vođstvo “zeleno-bijelim” u 10. minutu iz jedanaesterca.

U nastavku je Mateus Čunja imao šansu da postigne pogodak za izjednačenje u 21. minutu, ali je promašio penal.

Defanzivac Omer Toprak je nakon udarca iz ugla najviši bio u skoku i postigao sjajan gol glavom. Korner je izveo tada Leonardo Bitenkurt.

U finišu prvog dijela Herta dolazi do gola na meču. Peter Pekarik se odlično probio po desnoj strani, ubacio dobro, a u petercu glavom loptu u mrežu zakucao Džon Kordoba.

Bitenkurt je u 57. minutu povisio vođstvo svog tima na 3:1. Mladi Amerikanac Džošua Sardžent je u golom u 77. minutu stavio pečat na ovaj meč i petu pobjedu ekipe iz Bremena ove sezone.

U narednom kolu Verder će igrati protiv Šalkea na domaćem terenu, dok će Herta gostovati u Frankfurtu kod Ajntrahta.