Stativa spasila Čelsi, Brajton odigrao drugu uzastopnu utakmicu bez golova

Fudbaleri Čelsija i Brajtona odigrali su neriješeno 0:0 u okviru 32. kola engleske Premijer lige.

Obje ekipe ušle su veoma oprezno u utakmicu i više su gledali da sačuvaju svoj gol nego da opasnije napadnu. Prvu izgledniju šansu imao je Kai Haverc, ali mu je golman Robert Sančez odbranio udarac. U 37. minuti Dani Velbek je primio odličan pas koji je poslao Paskal Gros i šutirao prema golu Čelsija, međutim odbrana je dobro reagovala i blokirala ovaj šut. Na poluvrijeme se otišlo pri rezultatu 0:0.

U drugom poluvremenu na iznenađenje svih Brajton je bio bolji i konkretniji. Ives Bisuma je dobro izveo slobodni udarac ali je lopta otišla pored gola.

Nakon pogreške odbrambenih fudbalera Čelsija Adam Lalana je oduzeo loptu i šutirao, ali malo pored stative.

Najbolju šansu na utakmici u 79. minuti imao je Velbek kada je šutirao u desnu stranu gola, golman je već bio savladan, međutim desna stativa je bila saveznik ovog puta za “Plavce” i rezultat je ostao nepromijenjen. Samo minut kasnije mogao je i Lalana još jednom, ali šutira pravo u golmana. Do kraja gosti su ostali i sa igračem manje, kada je u sudijskoj nadoknadi Ben Vajt dobio drugi žuti i crveni karton.

Konačan rezultat ove utakmice je 0:0, a bio je ovo drugi uzastopni put da ekipa Brajtona završava utakmicu neslavnim rezultatom.

Narednu utakmicu Čelsi igra londonski derbi protiv Vest Hema u direktnom duelu za mjesta koja vode u Ligu šampiona, dok ekipa Brajtona gostuje već prežaljenom Šefildu.