Tilemans predvodio Lisice u pobjedi nad Svrakama, nula Barnlija i Vest Hema

Danas su se u poslijepodnevnom terminu igrale dvije utakmice 16. kola engleske Premijer lige. Lester je na domaćem terenu bio siguran protiv Njukasla sa 4:0, dok su Barnli i Vest Hem odigrali meč bez golova.

Lester je opravdao ulogu favorita a u meču protiv Njukasla, a nakon nekoliko propuštenih prilika u 37. minutu je dosuđen penal za “Lisice”. Juri Tilemans je uzeo loptu i veoma snažnim i preciznim udarcem pocijepao mrežu gostujućeg gola.

Vođstvo je duplirao Patson Daka u 57. kada mu je loptu nesebično dodao Harvi Barns, a ovom nije bilo teško da je proslijedi u gol.

Tilemans je bio vrlo raspoložen za igru na ovom meču pa je sve dileme oko pobjednika riješio svojim drugim golom na utakmici u 81. minutu nakon asistencije Džejmsa Medisona.

Konačnih 4:0 postavio je upravo Medison u 85. minutu, a asistent je ovoga puta bio Daka.

U narednom kolu Lester očekuje još jedna utakmica na domaćem terenu, a protivnik će ovoga puta biti Totenhem. Njukasl će imati jako težak zadatak budući da će morati na noge Liverpulu.

Fudbaleri Vest Hema koji ove sezone igraju jako dobro gostovali su Barnliju i pobjedom su željeli da potvrde sjajnu formu u kojoj se nalaze i da se nastave boriti za sami vrh tabele.

Ipak, barnli se pokazao kao jako žilav domaćin, te nije dopustio da bude poražen pred domaćim navijačima. “Čekićari” su stvorili nekoliko dobrih prilika koje je spriječio Nik Poup dobrim odbranama tako da su mreže mirovale na ovom meču.

U narednom kolu Vest Hem će gostovati Arsenalu u londonskom derbiju, a Barnli će biti domaćin ekipi Votforda.