Udineze surovo kažnjavao greške Venecije u rutinskoj pobjedi (VIDEO)

Fudbaleri Udinezea pobijedili su ekipu Venecije rezultatom 3:0 u okviru drugog kola italijanske Serije A.

Na samom startu utakmice gosti su imali kolosalnu šansu. Denis Jonsen se našao oči u oči sa Markom Silvestrijem koji se bacio kao mačka i spriječio rano vođstvo Venecije.

Igrao se 29. minut kada je Nahuel Molina uposlio Ignasija Puseta, a ovaj uputio neodbranjiv udarac za vođstvo Udinezea.

Do kraja poluvremena nije bilo previše uzbuđenja te se na odmor otišlo pri minimalnom vođstvu domaćina.

Na startu drugog dijela gosti ponovo su zaprijetili, ali i ovog puta pobjednik bio je Silvestri sjajnom odbranom. Par minuta kasnije Puseto je zatresao mrežu po drugi put na utakmici, međutim glavni arbitar Livio Marineli dosudio je nedozvoljenu poziciju.

Samo devet minuta nakon što je ušao sa klupe Žerar Deulofeu pogodio je za 2:0. Iskoristio je grešku gostiju na sredini terena i surovo ih kaznio.

Konačan rezultat u trećoj minuti sudijske nadoknade postavio je Molina. Gosti su ponovo naivno izgubili loptu na sredini terena, a onda je uslijedio dobar prodor Moline za konačnih 3:0.

Narednu utakmicu u italijanskoj Seriji A Udineze igra protiv Specije u gostima, dok Venecija gostuje Empoliju.