Union Berlin i Šalke odigrali meč bez golova

Fudbaleri Union Berlina i Šalkea odigrali su neriješenu utakmicu 0:0 u okviru 21. kola njemačke Bundeslige.

Prva šansa za domaći tim iz Berlina i za Taiva Avonijia u četvtom timu. Nigerijac je šutirao nakon situacije jedan na jedan sa golmanom, međutim iskusni čuvar mreže Šalkea Ralf Farman je odbranio. Markus Ingvartsen je u 85. minutu najviši bio u skoku nakon centaršuta, šutirao glavom u lijevu stranu gola, ali na pravom mjestu je bio Farman i ponovo intervenisao.

Šalke je poslije četiri minute mogao doći do gola preko Nasima Buželaba, ipak je njegov pokušaj lako odbranio Loris Karius.

Šansa mladog Marokanca je bila i posljednja ozbiljna situacija na meču, i utakmica je završena nepopularnim rezultatom 0:0.

U sljedećem kolu Union Berlin gostuje Frajburgu, dok će Šalke dočekati na domaćem terenu ekipu Borusije Dortmund.