Soccer Football - Bundesliga - 1. FC Union Berlin v Borussia Moenchengladbach - Stadion An der Alten Forsterei, Berlin, Germany - August 29, 2021 1. FC Union Berlin's Taiwo Awoniyi celebrates scoring their second goal REUTERS/Annegret Hilse DFL regulations prohibit any use of photographs as image sequences and/or quasi-video. - UP1EH8T13LG5X

Fudbaleri Union Berlina savladali su u okviru 12. kola njemačke Bundeslige ekipu Herte sa 2:0.

Union Berlin je stigao do vođstva u osmom minutu kada je odbrana Herte reagovala jako loše, lopta je došla do Nigerijca Taivoa Avonivija koji je lako matirao protivničkog golmana.

Igrali su domaći igrači bolje i u nastavku, a u 30. minutu je Kristofer Trimel raspalio po lopti sa ruba šesnaesterca, ona je na putu do gola neznatno zakačila jednog njegovog saigrača i završila u mreži.

Mogla je prednost Union Berlina biti i ubjedljivija nakon što su se u odličnim prilikama u drugom poluvremenu našli Maks Kruze, a potom u finišu i Šeraldo Beker, ali promjene rezultata nije bilo te je meč završen rezultatom 2:0.

Union Berlin će u narednom kolu gostovati kod Ajntrahta u Frankfurtu, dok će Herta biti domaćin Augsburgu.