U velikom grčkom derbiju u okviru 19. kola Superlige Olimpijakos je u Atini savladao PAOK rezultatom 3:0.

Morao je PAOK u ovom susretu od prve minute krenuti ofanzivnije i što prije pokušati postići gol “crveno-bijelim” iz Atine, sa obzirom da je tim iz Soluna 12 bodova u zaostatku na tabeli u odnosu na najvećeg rivala.

Iako su imali veći posjed lopte igrači PAOK-a nisu stvorili pravu priliku kojom bi ugrozili gol Žozea Saa u prvih 45 minuta.

Jedinu šansu u prvom poluvremenu imao je napadač domaćih Bruma kada je u 40. minuti iz šesnaesterca protivnika pogodio stativu “crno-bijelih“.

Nije se dugo igralo u drugom poluvremenu kada je Olimpijakos stigao do vođstva. 51. minut bio je u toku, a na asistenciju Andreasa Bukalakisa precizan je bio Jusef el Arabi.

Kratko se igralo nakon toga, a novo uzbuđenje viđeno je na “Georgios Karaiskakis stadionu“. Kristos Colis je u 54. minuti postigao pogodak za PAOK, no on je poništen zboh ofsajd pozicije u kojoj se našao krilni napadač gostiju.

Zaprijetio je PAOK i u 66. minut preko Amr Varde, ali je tada na visini zadatka bio golman domaćih Žoze Sa. Mogao je Olimpijakos u 71. minuti i do drugog gola koji bi riješio pitanje pobjednika, no tada je na drugoj strani siguran bio bivši golman Partizana Živko Živković.

Ono što Kamara nije uspio u 71., jeste šest minuta kasnije. El Arabi je tada bio asistent, a lopta je nakon udarca veznog fudbalera Olimpijakosa promijenila smjer i prevarila srpskog golmana.

Drugi gol oborio je moral fudbalerima PAOK-a, koji su ostali bez elana i u posljednjih deset minuta “predali” utakmicu najvećem rivali, koji je to iskoristio i minut prije kraja postavio konačnih 3:0. Strijelac trećeg gola za Olimpijakos bio je Marius Vrousai.

Ovom pobjedom Atinjani su povećali prednost na tabele u odnosu na druge ekipe, dok je PAOK pao na četvrto mjesto.