Venecija bolja od Mihajlovićeve Bolonje, Sampdorija preslišala Salernitanu

U okviru 13. kola Serije A odigrane su dvije utakmice od 15 časova, a u obe su slavile gostujuće ekipe. Venecija je pobijedila Bolonju rezultatom 1:0, dok je Sampdorija bila bolja od Salernitane sa 2:0.

Prvo poluvrijeme utakmice između Bolonje i Venecije je bilo dosta neuzbudljivo i bez pretjeranih šansi za pogodak sa obje strane. Jedinu nešto ozbiljniju priliku su imali fudbaleri Bolonje kada je Matijas Svanberg u 34. minuti silovito šutirao, ali je fantastično njegov šut odbranio Serhio Romero

Imali su igrači Bolonje više loptu u posjedu, ali su gosti ipak u 61. minutu poveli preko Davida Okerekea, koji je tako donio vođstvo gostima, koji su do tada imali samo jedan šut u okvir gola.

Izabranici Siniše Mihajlovića su u drugom poluvremenu imala dvije ozbiljnije šanse preko Marka Arnautovića i Roberta Sorijana, ali je rezultat ostao nepromijenjen, čime je Venecija došla do četvrte pobjede ove sezone, uz šest poraza i tri remija.

Fudbalerima Bolonje je ovo peti poraz, a imaju isto toliko pobjeda, uz tri remija. Naredno kolo će igrati protiv Specije u gostima, dok će ekipa Venecije dočekati Inter.

U drugoj utakmici su fudbaleri Sampdorije u prvom poluvremenu riješili pitanje pobjednika protiv Salernitane. Imali su gosti više od igre od samog početka, preko Antonija Kandreve su imali odličnu šansu u 37. minuti, ali se odlično snašao golman domaće ekipe Vid Belec.

Međutim, samo tri minuta kasnije gosti su došli do prednosti, kada je defanzivac Salernitane Frančesko di Tačio nespretno reagovao u šesnaestercu, te pospremio loptu u sopstvenu mrežu za 1:0.

Igrao se 43. minut kada su fudbaleri Sampdorije došli do drugog pogotka, kada je poslije jednog kontranapada Fabio Kvaljarela odlično probio po strani, centrirao u šesnaesterac, a na pravom mjestu se našao Kandreva koji je ovoga puta uspio matirati Beleca za 2:0.

U drugom poluvremenu nije bilo promjene rezultata, čime je Sampdorija došla do treće pobjede i odvajanja od zone za ispadanje, dok je ekipa Salernitane posljednja na tabeli sa deset poraza, jednim remijem i dvije pobjede.

Naredno kolo Sampdorija će dočekati Veronu, dok će Salernitana gostovati Kaljariju.