Venecija minimalno slavila protiv Lećea pred revanš na jugu (VIDEO)

Venecija je s 1:0 savladala Leće u prvoj polufinalnoj utakmici doigravanja za plasman u Seriju A.

Već u drugoj minuti opasni su bili domaćini sa sjevera. Denis Džonsen snažno je šutirao iz dobre pozicije, ali se na golu istakao Gabrijel koji je sjajnom intervencijom spriječio već viđen pogodak. Gosti su uzvratili deset minuta prije odmora preko Marijuša Stepinskog, a Niki Maenpa je bio spreman za izazov koji je uslijedio i na kraju prigrlio taj udarac. Da će golmani obilježiti prvih 45 minuta igre dokazao je čuvar mreže Lećea u 40. minuti kada je još jednom sjajno intervenisao, ovaj put u jedan na jedan situaciji s Frančeskom Forteom koji je gađao donji lijevi ugao gola.

Ono što Forteu nije uspjelo pri prethodnom pokušaju jeste u drugoj minuti nastavka. Uvodna akcija drugog poluvremena ostavila mu je povratnu loptu na liniji šesnaesterca, meta je ponovo bio donji lijevi ugao, a ishod ovog puta po njega i Veneciju pozitivan.

Dvije minute poslije Masimo Ćoda se izborio za prostor u šesnaestercu i uputio udarac, a njega je još jednom sigurnom intervencijom zaustavio Maenpa. U 66. minuti domaći povećavaju svoju prednost. U sumnjivoj situaciji gol je postigao Valerio Marini, ali on je nekoliko trenutaka poslije poništen nakon što je Marko Modolo svirao igranje rukom.

Do kraja utakmice ekipe nisu stvarala prilike pred golovima, te su prepustile rješavanje statuse finaliste doigravanja drugom susretu koji će se za tri dana odigrati u Lećeu.