Kompletirano je i 13. kolo Serije A utakmicom između Verone i Empolija, ali i onom gdje je Torino na svom stadionu dočekao Udineze.

Verona je kod kuće savladala Empoli sa 2:1, a prvi pogodak je pao u 49. minutu kada je igrač domaće ekipe Antonin Barak bio najviši u skoku nakon odličnog centaršuta Darka Lazovića.

Empoli je poravnao u 67. minutu preko Simonea Romanjolia. Defanzivac gostujućeg tima se najbolje snašao u šesnaestercu i pokupio odbijanac. Ipak, gol za pobjedu Verone je postigao Adrien Temeze u 91. minuti susreta nakon što se njegov šut odbio od nekog igrača gostujućeg tima i završio u mreži nemoćnog Marka Silvestrija.

Na meču između Torina i gostujućeg Udinezea prvi do vođstva je stigao domaći tim nakon sjajne akcije. Naime, Vanja Milinković-Savić je ispucao loptu na polovinu protivnika u osmoj minuti susreta.

Istu loptu je spustio ka Josipu Brekalu glavom Andrea Beloti nakon čega je hrvatski reprezentativac postigao prelijep gol udarcem iz volea. Drugi gol Torina je došao od strane Bremera koji je bio znalažljiv i odbijenu loptu je pospremio u mrežu gostujućeg tima.

Gol utjehe, na kraju će se ispostaviti, za Udineze je djelo Fernanda Forestijerija iz 77. minute susreta. Argentinski fudbaler je namjestio loptu nakon dosuđenog slobodnog udarca i istu poslao u mrežu domaćih čime je postavio konačnih 2:1.