Fudbaleri Verone savladali su na gostovanju ekipu Atalante sa 2:0 u devetom kolu italijanske Serije A.

U prvom poluvremenu dominirala je ekipa Atalante, a velike šanse su propustili Josip Iličić i Alehandro Gomez. Slovenac je do svoje prilike stigao u 18. minutu, kada je iz šesnaesterca šutirao preko gola, dok je Gomeza u 34. minutu spriječio golman Marko Silvestri sjajnom odbranom.

Rafael Toloj je u 60. minutu napravio prekršaj nad Matijom Zakanjijem, a nakon što je sudija pokazao na bijelu tačku Miguel Veloso je bio siguran izvođač najstrože kazne. U 83. minutu ovi igrači su zamijenili uloge i sada je Veloso asistirao Zakanjiju, a ovaj je bez problema udvostručio prednost svoje ekipe. Do kraja nije bilo velikih prilika i ostalo je 2:0 za ekipu Ivana Jurića, kojoj je to četvrta pobjeda u sezoni.

U narednom kolu Verona dočekuje Kaljari, a Atalanta gostuje Udinezeu.