Fudbaleri Vest Hema su pobijedili Barnli danas na domaćem terenu rezultatom 1:0 u 19. kolu Premijer lige Engleske.

Već u devetom minutu Mikail Antonio je donio prednost od 1:0 svom timu, i gol koji će se ispostaviti do kraja jedini na ovom meču. Eron Kresvel je ubacio sa lijeve strane, lopta je preletjela odbranu Barnlija, a nju je na desnoj stativi dočekao Antonio udarcem iz prve i tako došao do tek četvrtog pogotka u Premijer ligi.

U 33. minutu Barnli je došao do izjednačenja, ali je pogodak kasnije poništen zbog ofsajda.

Poslije četiri minute meča Anđelo Ogbona pogodio je stativu nakon što je uputio udarac glavom na gol Barnlija.

Antonio je imao priliku u drugom poluvremenu u 52. minutu, njemu je nakon šuta lopta izbijena sa gol linije od strane jednog od odbrambenih igrača Barnlija.

Do kraja je ostalo 1:0 i to je bio osmi trijumf londonske ekipe u ovoj sezoni. Vest Hem će u narednom kolu dočekati Vest Bromvič Albion, dok će Barnli gostovati kod Liverpula.

Brajton je u gostima bio bolji danas od Lidsa minimalnim rezultatom 1:0.

Nil Mopaj je poslije asistencije Aleksa Mekalistera smjestio loptu u praznu mrežu za 1:0 u 17. minutu.

Leandro Trosar je u 24. minutu šutirao iz šesnaesterca, i pogodio prečku gola Lidsa. Prethodno je na putu zakačila jednog igrača domaćih.

Džek Harison je propustio priliku u 51. minutu, njegova lopta koju je šutirao iz peterca, prošla pored lijeve stative.

Veoma bitna pobjeda za Brajton ukupno treća, i sada imaju četiri boda više od Fulama koji je u zoni ispadanja.

U narednom kolu upravo će Brajton na domaćem terenu dočekati Fulam, dok će Lids u gostima igrati protiv Njukasla.