Mladi napadač Barselone je u meču 9. kola Primere briljirao u pobjedi protiv Valensije, a sve to je krunisao sjajnim golom u 14. minuti.

Mladi 18-godišnji Ansu Fati dobio je priliku da zaigra u dresu Barselone od prvog minuta i u potpunosti je opravdao povjerenje Ronalda Kumana

Postigao je zaista fenomenalan pogodak u 14. minuti, čime je Barselona stigla do izjednačenja.

Fati sada nosi broj 10 u Barseloni koji je naslijedio od Lionela Mesija, ali izgleda kao da to pozitivno utiče na njega, jer mu je ovo drugi gol u tri meča koliko je odigrao do sada, zbog ranijeg problema sa povredom.

”Čast mi je da nosim broj 10. Želim se zahvaliti klubu što mi je pružio mogućnost da naslijedim taj broj od Mesija. On, Ronaldinjo i ostali velikani Barselone su nosili taj broj. Za mene, ako ste u Barseloni, morate biti spremni na sve, to je najbolji klub na svijetu. Taj broj donosi pritisak igračima, ali je za mene sama činjenica da igram za Barselonu već pritisak. Morate biti spremni na to, ako igrate u prvom timu” – rekao je ranije Fati.

Valensija je povela 1:0 pogotkom Hosea Gaje. Nakon izjednačujućeg pogotka Fatija, Memfis Depaj je iz penala postigao gol za preokret.

Fati je napustio teren u 59. minuti, a umjesto njega je ušao Filipe Kutinjo koji je u 85. minuti postigao pogodak za konačnih 3:1.