Atletiko Madrid je ispustio pobjedu u posljednjim trenutcima meča protiv Valensije na strani jer su u sudijskoj nadoknadi ispustili prednost od dva gola.

Prvo poluvrijeme je proticalo bez uzbuđenja jer nije bilo većih prilika na meču, ali u 35. minuti Anhel Korea je poslao fantastičan pas po zemlji ka Luisu Suarezu koji se snašao u maniru rasnog golgetera i postgao gol za 1:0. Do kraja poluvremena nije bilo promjene rezultata na “Mestalji”.

Domaćin Valensija se vratila u život kada je Stefan Savić u 51. minuti postigao autogol nakon pokušaja da izblokira šut i čime je promijenio rezultat na semaforu. Ipak neriješen rezultat je bio kratkoga vijeka, jer je Antoan Grizman oteo loptu na polovini protivnika i nakon solo prodora postigao prelijep pogodak za ponovno vođstvo Madriđana u 58. minuti.

Atletiko Madrid je postigao svoj treći gol samo četiri minute kasnije nakon što je strijelac bio hrvatski reprezentativac Šime Vršaljko. Njegov pogodak je bio provjeran zbog moguće igre rukom, ali nakon konsultacije sa VAR sobom glavni sudija je priznao isti.

Valensija je do kraja susreta uspjela da dođe do potpunog preokreta jer su poravnali rezultat u posljednjim minutama susreta. Strijelac drugog gola domaćina je bio Hose Gaja na asistenciju Uga Dura u 91. minuti, a izjednačujućeg je bio asistent iz prethodnog Duro u 96. minuti čime je “oteo” tri boda prošlogodišnjem šampionu španske Primere.

Atletiko Madrid će nakon reprezentativne pauze na svom terenu dočekati Osasunu koja ove sezone igra dobar fudbal, a Valensija putuje u Baskiju na megdan Real Sosijedadu.