(VIDEO) Benfika na Lužu do nogu potukla Bragu

Fudbaleri Benfike savladali su u derbiju 11. kola portugalskog šampionata ekipu Brage sa ubjedljivih 6:1.

Benfika je važila za favorita u utakmici protiv Brage, ali vjerovatno ni najvatrenije pristalice ovoga kluba nisu mogle da očekuju da će na “Lužu” prirediti pravu katastrofu svome rivalu.

Benfika je do prednosti stigla već u drugom minutu kada je mrežu gostiju zatresao Alehandro Grimaldo nakon asistencije Darvina Nuneza. U 12. minutu izjednačenje gostima donio je Rikardo Horta.

Finiš prvog poluvremena donio je pravu kanonadu domaćih. Najprije se u 38. minutu u strijelce upisao Nunez, da bi u 42. pogodio i Rafa Silva poslije dodavanja Evertona. Ista kombinacija proradila je i u trećem minutu sudijske nadoknade prvog dijela pa se na odmor otišlo sa visokih 4:0.

Nakon dvije asistencije u prvom poluvremenu Everton je u nastavku bio i golgeterski raspoložen. Najprije je u 52. minutu povisio na 5:0, da bi u 59. minutu postigao i šesti gol za svoju ekipu.

Benfika se nakon 11 odigranih utakmica nalazi na trećoj poziciji na tabeli sa 28 bodova, jedan manje od Porta i Sportinga.